| پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ الخمیس ۰۹ شعبان ۱۴۴۱ Thursday 02 April 2020
گزارشی از حضور انجمن‌های علمی‌دانشجویی در جشنواره ملی حرکت ۱۱ + عکس
 • 1397/09/12 14:41
 • 4108
صدا، دوربین، حرکت/

گزارشی از حضور انجمن‌های علمی‌دانشجویی در جشنواره ملی حرکت ۱۱ + عکس

انجمن‌های علمی‌دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام به عنوان یکی از فعال‌ترین انجمن‌های علوم انسانی، معارف اسلامی و علوم اجتماعی با شعار «گفتگو سرچشمه‌ی اندیشه» حضوری متفاوت را در یازدهمین جشنواره ملی حرکت رقم زدند. آنچه در ادامه خواهد آمد شرحی از ظرافت‌ها و زوایای پنهان این حضور است.

به گزارش خبرنگار معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه امام صادق(ع)، جشنواره حرکت، بزرگترین رویداد علمی  دانشجویی کل کشور است که  از سال 1387، هرساله در یکی از دانشگاه‌های کشور برگزار می‌شود. این جشنواره در دو بخش رقابتی و نمایشگاهی  و دو سطح دانشگاهی و ملی برگزار می‌گردد. از سال 1396 بخش بین‌المللی نیز به این جشنواره اضافه گردیده است. معمولاً دانشگاه‌ها، چند ماه قبل از زمان برگزاری جشنواره ملی حرکت، اقدام به برگزاری جشنواره در سطح دانشگاه خود می‌نمایند زیرا روند مطلوب در ارائه‌ی آثار به بخش رقابتی جشنواره ملی حرکت بر این است که موارد برگزیده در مرحله‌ی دانشگاهی این جشنواره به دبیرخانه جشنواره ملی (که چندماه قبل از زمان برگزاری مرحله‌ی نمایشگاهی، جهت دریافت آثار دانشجویان، گروه‌ها و انجمن‌های علمی دانشجویی کل کشور، آغاز به کار می‌نماید) ارسال شود.

 

دبیرخانه جشنواره ملی حرکت، آثار دانشجویان و انجمن‌های علمی را در 10 محور مورد بررسی و داوری قرار می‌دهد. این محورها عبارت‌اند از: 1.انجمن علمی برتر؛ 2.فعالیت خلاقانه؛ 3.نشریه؛ 4. مسابقه؛ 5.محتوای دیجیتال؛ 6.کتاب؛ 7.اختراع؛ 8. کارآفرینی؛ 9. بخش ویژه؛ 10. دانشگاه (عملکرد دانشگاه در حوزه حمایت از انجمن‌های علمی). موارد ذکر شده هرسال با دستورالعمل خاص به دانشگاه‌ها ابلاغ می گردد؛ این دستورالعمل، شامل نحوه‌ و قالب تهیه‌ی گزارش، شیوه ارسال، ظرفیت ارسال آثار برای هریک از حوزه‌‌های دانشگاهی (علوم انسانی، فنی مهندسی، هنر، علوم تجربی و ...) و تبیین بخش ویژه می‌باشد (بخش ویژه در هر دوره از نمایشگاه با ادوار قبل متفاوت است و در جشنواره یازدهم حرکت، محوریت برنامه‌های مرتبط با حفظ محیط زیست انتخاب و اعلام گردید).

 

آیین پایانی جشنواره، همراه با برگزاری بخش نمایشگاهی در دانشگاه میزبان است که در روز سوم نمایشگاه (روز آخر) در مراسم اختتامیه، نتایج رقابت اعلام می‌شود و تندیس جشنواره از سوی مسئولین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به برگزیدگان اهدا می‌گردد. در بخش نمایشگاهی، علاوه بر دانشگاه‌هایی که آثار خود را برای بخش رقابتی جشنواره به دبیرخانه ارسال می‌کنند، بخش بین‌الملل، وزارت‌خانه‌های مختلف و صاحبان صنعت نیز حضور خواهند داشت. تمامی دانشگاه‌های شرکت‌کننده در جشنواره، در بخش نمایشگاهی دارای غرفه‌ خواهند بود (ظرفیت نفرات و ابعاد غرفه در گرو تعداد آثار ارسالی از هر دانشگاه به دبیرخانه‌ی جشنواره می‌باشد) که می‌بایست از آن در جهت نمایش هرچه بهتر دستاوردهای علمی دانشجویان و انجمن‌های علمی دانشجویی خود استفاده نمایند. در بخش نمایشگاهی جشنواره یازدهم حرکت، 106 دانشگاه (با 1355 اثر)، دو وزارت‌خانه و بخش بین‌الملل با حضور 85 نفر از دانشجویان برتر 46 کشور دنیا حضور داشتند.

 

 

ظرفیت‌ها و مزیت‌های حضور در جشنواره

 

در مقام بیان ظرفیت‌های موجود در جشنواره ملی حرکت باید گفت که اولا، قید بزرگترین رویداد علمی دانشجویی کشور به خوبی بیانگر گستره‌ی حضور دانشجویان و کارشناسان دانشگاه‌ها، مدیران و کارشناسان وزارتخانه‌های مختلف و ... می‌باشد که این امر به عنوان بستری مناسب جهت معرفی دانشگاه و ایجاد تصویری متناسب با واقعیت دانشگاه امام صادق علیه‌السلام قابل استفاده است. ثانیاً فرصت تعامل و انتقال تجارب میان دانشجویان و کارشناسان انجمن‌های علمی دانشجویی شرکت‌کنندگان فراهم می‌گردد و از همین رو، دانشجویان تیم اعزامی که کمتر فرصت تبادل ایده با سایر همتایان خود را دارند در بستر حضور در جشنواره توانمندی لازم را جهت تقویت عملکرد دانشجویی در انجمن‌ها و حضور موفق‌تر در ادوار آتی جشنواره را کسب می‌کنند. ثالثاً بخش رقابتی این جشنواره، امکان محک زدن توانمندی‌ها و سنجش عملکرد انجمن‌های علمی و دانشجویان را در سطح ملی فراهم می‌کند و پر واضح است که دانشگاهی با دعوی حرکت به سوی مرجعیت علمی، می‌بایست بتواند در این رقابت حداقلی، درخشش ویژه‌ای داشته باشد.

 

عملکرد دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در مسیر حضور در جشنواره حرکت

 

ما در دانشگاه امام صادق علیه‌السلام، برای اولین بار، جشنواره درون دانشگاهی حرکت را برگزار کردیم؛ البته تا قبل از امسال، انجمن‌های علمی دانشجویی ما هر ساله در بخش رقابتی جشنواره ملی حرکت شرکت داشته‌اند و در برخی ادوار، مقام هم کسب کرده‌اند: انجمن علمی دانشجویی الهیات در دوره‌های دوم و چهارم جشنواره ملی حرکت حائز رتبه برگزیده در محور «انجمن برتر» و در دوره‌ی دهم در همین محور حائز رتبه‌ی «شایسته‌ی تقدیر» گردید. انجمن علوم سیاسی در دوره پنجم این جشنواره، در محور نشریه حائز رتبه «برتر» شد و انجمن علمی مدیریت در دوره‌ی دهم و در محور نشریه‌، «شایسته‌ی تقدیر» شناخته شد.

پس از برگزاری نخستین مرحله‌ی دانشگاهی جشنواره حرکت در دانشگاه در اردیبهشت‌ماه امسال (که عملکرد یک‌ساله و آثار انجمن‌ها دریافت و برای داوری به اساتید محترم ارسال گردید)، موارد برگزیده و شایسته‌ی تقدیر در این مرحله، با توجه به ظرفیت و شیوه‌ی ابلاغی ارسال آثار، به دبیرخانه‌ی جشنواره ملی حرکت ارسال شد. در این گام، 13 اثر از دانشجویان و انجمن‌های علمی دانشجویی در محور‌های انجمن برتر، کتاب، مسابقه، محتوای دیجیتال، نشریه، کار آفرینی و فعالیت خلاقانه به دبیرخانه جشنواره ملی ارسال گردید.

 

غرفه دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در جشنواره یازدهم حرکت

 

غرفه‌ی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در یازدهمین جشنواره ملی با طرحی برگرفته از المان‌های موجود در دانشگاه و برگرفته از ساختمان‌سازی سنتی آن بود. به این شکل که ورودی غرفه در شباهت با ورودی دانشکده‌ها و طرح کلی آن منطبق با اصول زیبایی‌شناختی هنر اسلامی طراحی و اجرا گردید که بنا به اظهار تمامی بازدیدکنندگان از غرفه، محیطی متفاوت و آرامش‌بخش را رقم زده بود. برنامه‌ی اصلی و رویکرد کلی غرفه و تیم اعزامی حول محور شعار «گفتگو، سرچشمه‌ی اندیشه» طرح‌ریزی شده بود که بر اساس آن، بازدیدکنندگان و افراد حاضر در نمایشگاه حول موضوعات علوم انسانی اسلامی، مسائل علوم اجتماعی و مباحث تخصصی رشته‌های دانشگاه به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی با افراد حاضر در غرفه به گفتگو می‌پرداختند. همان‌طور که گفته شد، امسال بخش بین‌الملل بسیار تقویت شده بود و به همین علت حضور بازدیدکنندگان خارجی درغرفه دانشگاه امام صادق علیه‌السلام – که جزو معدود غرفه‌های با امکان تعامل به زبان‌های انگلیسی و عربی بود-  بیشتر از غرفه‌های همجوار (یا به بیان بهتر، در کل نمایشگاه) بود. پذیرایی و بسته‌ی فرهنگی اهدایی به مهمانان شامل شکلات، یک حدیث از ائمه هدی (به عنوان رزق معنوی)، بروشور معرفی دانشگاه و انجمن‌های علمی، کارت پستال مزین به روایتی از امام صادق علیه‌السلام، دفترچه، خودکار مزین به نام دانشگاه امام صادق علیه‌السلام و یک گلدان کوچک گل (با عنایت به رویکرد جشنواره نسبت به مقوله‌ی محیط زیست) بود که از سوی تمامی مهمانان، خصوصاً مهمانان خارجی مورد توجه ویژه قرار گرفت.

 

 

دستاوردهای دانشگاه امام صادق علیه‌السلام و عملکرد برخی از دانشگاه‌های مطرح در یازدهمین جشنواره ملی حرکت

 

از میان آثار ارسالی به دبیرخانه یازدهمین جشنواره ملی حرکت، چهار اثر در اختتامیه‌، موفق به کسب مقام شدند. یک مقام اول در محور مسابقه علمی برای انجمن‌ علمی دانشجویی حقوق، یک مقام دوم در محور نشریه برای انجمن علمی دانشجویی علوم سیاسی و دو مقام شایسته تقدیر در محورهای انجمن برتر و محتوای دیجیتال برای انجمن علمی دانشجویی زبان‌های خارجی؛ کسب این تعداد مقام برای انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه امام صادق در تاریخ شرکت در ادوار مختلف جشنواره بی‌سابقه است.

 

البته یک نگاه به عملکرد سایر دانشگاه‌ها و انجمن‌های علمی آن‌ها نیز در این مقام لازم است:

 • برای مثال دانشگاه تهران با 136 انجمن علمی دانشجویی و چند دوره میزبانی جشنواره ، 14 جایزه (بیشترین تعداد جایزه در میان شرکت‌کنندگان) را از آن خود کرد که شامل 5مقام اول، 5 مقام دوم، 1مقام سوم و 3 مقام شایسته‌تقدیر می‌باشد.
 • دانشگاه خوارزمی با 63 انجمن علمی دانشجویی، برنده‌ی 5 جایزه شامل 3 مقام دوم، 1 مقام سوم و 1 مقام شایسته تقدیر گردید.
 • دانشگاه شهید بهشتی با 38 انجمن علمی دانشجویی، حائز 6 جایزه شامل 1 مقام اول، 1مقام دوم، 1مقام سوم و 3 مقام شایسته تقدیر شناخته شد؛
 • دانشگاه تربیت مدرس با 85 انجمن علمی دانشجویی، 9 جایزه شامل 2 مقام اول، 2 مقام سوم و 5مقام شایسته‌ تقدیر را از آن خود کرد.
 • دانشگاه علامه طباطبایی با 66 انجمن علمی دانشجویی، برنده 4 جایزه شامل 3مقام سوم و 1 مقام شایسته تقدیر شناخته شد.
 • دانشگاه اصفهان به عنوان میزبان، با 49 انجمن علمی دانشجویی، برنده 2 جایزه شامل 1 مقام اول و 1 مقام شایسته‌ تقدیر گردید.
 • دانشگاه رازی کرمانشاه به عنوان میزبان سال قبل، برنده 1 جایزه شایسته تقدیر شناخته شد.

 

نگاه اجمالی به عملکرد چند دانشگاه مطرح ایران در یازدهمین جشنواره حرکت نشان می‌دهد که دانشگاه امام صادق علیه‌السلام با 8 انجمن فعال عملکرد بسیار خوبی داشته است؛ اما در مقام مقایسه، می‌بایست موارد دیگری را هم مدنظر قرار داد که حمایت‌های دانشگاه از انجمن‌ها، رسالت و چشم‌انداز دانشگاه و ظرفیت‌های موجود جهت استفاده‌ انجمن‌های علمی دانشجویی و دانشجویان از مهم‌ترین آن‌هاست. دانشگاهی که بر اساس هدفی مشخص دانشجویان خود را گزینش می‌نماید و نگاه خیلی از افراد در حوزه‌ی علوم انسانی به این دانشگاه است می‌بایست بهتر از آنچه که تا کنون بوده است در زمینه‌ی عملکرد انجمن‌های علمی دانشجویی در سطح ملی بروز و ظهور داشته باشد. با توجه به این که بسیاری از سوالات بازدیدکنندگان مربوط به پردیس خواهران و انجمن‌های علمی دانشجویی مرتبط با ایشان بود، حضور پررنگ‌تر و با برنامه‌ریزی جدی‌تر از سوی مقامات آن پردیس ضروری است.

 

مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 •  
اعلام نتایج سومین انتخابات شورای مدیریت انجمن‌های علمی دانشجویی

اعلام نتایج سومین انتخابات شورای مدیریت انجمن‌های علمی دانشجویی

توصیه‌های پیشگیری از ویروس کرونا

اطلاعیه درمانگاه دانشگاه؛

توصیه‌های پیشگیری از ویروس کرونا

نمایندگان دانشجویان ساکن اقامتگاه‌ها مشخص شدند

با اعلام نتایج انتخابات؛

نمایندگان دانشجویان ساکن اقامتگاه‌ها مشخص شدند

برگزاری نوزدهمین جشنواره ملی پایان‌نامه‌های برتر دینی و قرآنی دانشجویان / مهلت ارسال آثار تا یکم اردیبهشت 1399

برگزاری نوزدهمین جشنواره ملی پایان‌نامه‌های برتر دینی و قرآنی دانشجویان / مهلت ارسال آثار تا یکم اردیبهشت 1399

اعلام نتایج سومین انتخابات شورای مدیریت انجمن‌های علمی دانشجویی

اعلام نتایج سومین انتخابات شورای مدیریت انجمن‌های علمی دانشجویی

سومین انتخابات شورای مدیریت انجمن‌های علمی دانشجویی به علت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به صورت الکترونیک برگزار شد.

آغاز ثبت‌نام دوره سه‌ماهه جدید اختصاص پارکینگ برای ساکنین اقامتگاه متأهلی / مهلت نام‌نویسی تا 24 اسفندماه +شیوه‌نامه

آغاز ثبت‌نام دوره سه‌ماهه جدید اختصاص پارکینگ برای ساکنین اقامتگاه متأهلی / مهلت نام‌نویسی تا 24 اسفندماه +شیوه‌نامه

سرپرستی اقامتگاه متأهلی با انتشار شیوه‌نامه اختصاص پارکینگ از آغاز ثبت‌نام برای اختصاص پارکینگ‌های اقامتگاه متأهلی به متقاضیان خبر داد.

برگزاری سومین انتخابات شورای مدیریت انجمن‌های علمی دانشجویی

برگزاری سومین انتخابات شورای مدیریت انجمن‌های علمی دانشجویی

سومین انتخابات شورای مدیریت انجمن‌های علمی دانشجویی به علت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به صورت الکترونیک برگزار می‌شود.

توصیه‌های پیشگیری از ویروس کرونا

توصیه‌های پیشگیری از ویروس کرونا

درمانگاه دانشگاه در اطلاعیه‌ای به توصیه‌هایی جهت پیشگیری از ویروس کرونا پرداخت.

اطلاعیه / برنامه زمانبندی حضور دندانپزشک در درمانگاه دانشگاه

اطلاعیه / برنامه زمانبندی حضور دندانپزشک در درمانگاه دانشگاه

اداره امور دانشجویی از حضور دندانپزشک در درمانگاه دانشگاه خبر داد.

اطلاعیه شماره 2 کمک هزینه سفر زوجین به مشهد مقدس / آخرین مهلت ارائه مدارک تا 5 اسفند

اطلاعیه شماره 2 کمک هزینه سفر زوجین به مشهد مقدس / آخرین مهلت ارائه مدارک تا 5 اسفند

آن دسته از دانشجویان متأهل که تاکنون موفق به دریافت «کمک هزینه ایاب و ذهاب سفر زوجین به مشهد مقدس» نشده‌اند، تا تاریخ 98/12/05 فرصت دارند جهت دریافت هدیه دانشگاه به اداره امور فرهنگی (آقای نصیری) مراجعه نمایند.

آغاز ثبت نام سی‌ و پنجمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور / مهلت نام‌نویسی تا 30 بهمن

آغاز ثبت نام سی‌ و پنجمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور / مهلت نام‌نویسی تا 30 بهمن

دارالقرآن الکریم دانشگاه امام صادق علیه‌السلام از آغاز ثبت‌نام سی‌ و پنجمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور خبر داد.

اطلاعیه وام شهریه نیمسال دوم تحصیلی 99-98 صندوق رفاه دانشجویان / مهلت ثبت درخواست تا نهم اسفندماه

اطلاعیه وام شهریه نیمسال دوم تحصیلی 99-98 صندوق رفاه دانشجویان / مهلت ثبت درخواست تا نهم اسفندماه

اطلاعیه وام شهریه نیمسال دوم تحصیلی 99-98 صندوق رفاه دانشجویان ویژه ورودی‌های 93 تا 98 از سوی اداره امور دانشجویی منتشر شد.

اعلام زمان آزمون درس ورزش1

اعلام زمان آزمون درس ورزش1

دانشجویان محترمی که به هر دلیل در آزمون درس ورزش یک شرکت نکرده یا تمام مراحل آزمون را انجام نداده‌اند، می‌رساند که زمان آزمون روز دوشنبه مورخ ۲۱ بهمن ماه از ساعت ۱۹ تا ۲۱ در مرکز تندرستی و مشاوره ورزشی خواهد بود و این زمان با هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

اعلام اسامی نامزدهای سومین دوره انتخابات شورای مدیریت انجمن‌های علمی دانشجویی

اعلام اسامی نامزدهای سومین دوره انتخابات شورای مدیریت انجمن‌های علمی دانشجویی

اسامی نامزدهای سومین دوره انتخابات شورای مدیریت انجمن‌های علمی دانشجویی اعلام شد.

برگزاری نوزدهمین جشنواره ملی پایان‌نامه‌های برتر دینی و قرآنی دانشجویان / مهلت ارسال آثار تا یکم اردیبهشت 1399

برگزاری نوزدهمین جشنواره ملی پایان‌نامه‌های برتر دینی و قرآنی دانشجویان / مهلت ارسال آثار تا یکم اردیبهشت 1399

نوزدهمین جشنواره ملی پایان‌نامه‌های برتر دینی و قرآنی دانشجویان با هدف ایجاد انگیزه و تشویق دانشجویان نسبت به نقش‌آفرینی در حوزه تحقیقات دینی و قرآنی برگزار می‌گردد.

مروری بر شخصیت شهید محراب آیت‌الله دستغیب

مروری بر شخصیت شهید محراب آیت‌الله دستغیب

20 آذر سالروز شهادت شهید محراب، آیت‌الله عبدالحسین دستغیب است که در سال 1360 هنگام رفتن به نماز جمعه شیراز به شهادت رسید.

ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﺟﺸﻨﻮاره ﻣﻠﯽ ﻧﺸﺮ دانشگاهی برگزار می‌شود

ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﺟﺸﻨﻮاره ﻣﻠﯽ ﻧﺸﺮ دانشگاهی برگزار می‌شود

اﻧﺠﻤﻦ ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ ﻧﺎﺷﺮان ﮐﺘﺎب داﻧﺸﮕﺎﻫﯽ ﻫﻤﺰﻣﺎن ﺑﺎ اراﺋﮥ دﺳﺘﺎوردﻫﺎی ﭘﮋوﻫﺸﯽ داﻧﺸﮕﺎهﻫﺎ و ﻣﺮاﮐﺰ آﻣﻮزﺷﯽ و ﭘﮋوﻫﺸﯽ ﮐﺸﻮر، «ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﺟﺸﻨﻮاره ﻣﻠﯽ ﻧﺸﺮ دانشگاهی» را ﺑﺎ ﺷﻌﺎر «ﮐﺘﺎب، داﻧﺸﮕﺎه، ﺗﻮﺳﻌﻪ» در ﻫﻔﺘﮥ ﭘﮋوﻫﺶ ﻃﯽ روزﻫﺎی 26 ﺗﺎ 29 آذر 1398 در ﻣﮑﺎن داﺋﻤﯽ ﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎهﻫﺎی ﺑﯿﻦاﻟﻤﻠﻠﯽ ﺗﻬﺮان ﺑﺮﮔﺰار ﻣﯽﮐﻨﺪ.

درخشش هاپکیدوکاران دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در مسابقات کشوری با کسب یک مدال طلا و دو نقره

درخشش هاپکیدوکاران دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در مسابقات کشوری با کسب یک مدال طلا و دو نقره

گروه دوک مو هاپکیدو از دانشگاه امام صادق علیه‌السلام زیر نظر استاد نعمتی یک مدال طلا و دو مدال نقره را در قسمت مبارزه مسابقات کشوری کسب کرد.

اولین اردوی زیارتی مشهداردهال به همراه شرکت در مراسم قالیشویان برگزار شد

اولین اردوی زیارتی مشهداردهال به همراه شرکت در مراسم قالیشویان برگزار شد

توسط مجمع کاشان و با همکاری اداره امور فرهنگی، اولین اردوی زیارتی مشهداردهال به همراه شرکت در مراسم قالیشویان در روز جمعه ۱۲ مهرماه برگزار شد.

آیین آغاز سال تحصیلی دانشگاه امام صادق علیه السلام برگزار شد

آیین آغاز سال تحصیلی دانشگاه امام صادق علیه السلام برگزار شد

آیین آغاز سال تحصیلی دانشگاه امام صادق علیه السلام صبح روز گذشته دوشنبه هشتم مهرماه با حضور دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، رئیس و اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشگاه امام صادق علیه‌السلام برگزار شد.

مراسم تودیع و معارفه سرپرست اقامتگاه متأهلی برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه سرپرست اقامتگاه متأهلی برگزار شد

مراسم تودیع آقای یوسف باقری سرپرست اقامتگاه متاهلی و آقای پیمان شاهی از همکاران محترم اقامتگاه متاهلی و معارفه آقای خیر الله سهرابی به عنوان سرپرست جدید اقامتگاه متاهلی با حضور مسئولین معاونت دانشجویی و فرهنگی و خانواده‌‌های ساکن در اقامتگاه متاهلی در محل نمازخانه اقامتگاه متاهلی برگزار شد.

برگزاری ویژه برنامه گرامیداشت روز مباهله

برگزاری ویژه برنامه گرامیداشت روز مباهله

در شب دوشنبه 4 شهریور مصادف با 25 ذی الحجه به مناسبت گرامیداشت روز مباهله و روز خانواده جهت تکریم خانواده های ساکن در اقامتگاه متاهلی مراسمی از سوی معاونت دانشجویی و فرهنگی در مسجد دانشگاه برگزار گردید.

صعود به دومین قله مرتفع کشور توسط گروه کوهنوردی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام

صعود به دومین قله مرتفع کشور توسط گروه کوهنوردی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام

گروه کوهنوردی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام موفق به صعود به دومین قله مرتفع کشور قله 4850 متری علم کوه شد.

اطلاعیه / جذب نیروی امریه سربازی در وزارت ارتباطات

اطلاعیه / جذب نیروی امریه سربازی در وزارت ارتباطات

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در نظر دارد به منظور توسعه منابع انسانی و جذب متخصصان کارآمد، از میان فارغ‌التحصیلان مقطع دکتری و کارشناسی ارشد رشته‌های حقوق، اقتصاد، علوم اجتماعی، مخابرات،‌کامپیوتر، فناوری اطلاعات، امنیت فضای سایبری، مهندسی برق و بیوانفورماتیک در سطح تهران و شهرستان‌ها به صورت بومی جهت امریه خدمت سربازی برای انجام فعالیت های مربوط دعوت به همکاری نماید.