| دوشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ الإثنین ۱۷ شعبان ۱۴۴۰ Monday 22 April 2019
گزارشی از حضور انجمن‌های علمی‌دانشجویی در جشنواره ملی حرکت ۱۱ + عکس
 • 1397/09/12 14:41
 • 4108
صدا، دوربین، حرکت/

گزارشی از حضور انجمن‌های علمی‌دانشجویی در جشنواره ملی حرکت ۱۱ + عکس

انجمن‌های علمی‌دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام به عنوان یکی از فعال‌ترین انجمن‌های علوم انسانی، معارف اسلامی و علوم اجتماعی با شعار «گفتگو سرچشمه‌ی اندیشه» حضوری متفاوت را در یازدهمین جشنواره ملی حرکت رقم زدند. آنچه در ادامه خواهد آمد شرحی از ظرافت‌ها و زوایای پنهان این حضور است.

به گزارش خبرنگار معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه امام صادق(ع)، جشنواره حرکت، بزرگترین رویداد علمی  دانشجویی کل کشور است که  از سال 1387، هرساله در یکی از دانشگاه‌های کشور برگزار می‌شود. این جشنواره در دو بخش رقابتی و نمایشگاهی  و دو سطح دانشگاهی و ملی برگزار می‌گردد. از سال 1396 بخش بین‌المللی نیز به این جشنواره اضافه گردیده است. معمولاً دانشگاه‌ها، چند ماه قبل از زمان برگزاری جشنواره ملی حرکت، اقدام به برگزاری جشنواره در سطح دانشگاه خود می‌نمایند زیرا روند مطلوب در ارائه‌ی آثار به بخش رقابتی جشنواره ملی حرکت بر این است که موارد برگزیده در مرحله‌ی دانشگاهی این جشنواره به دبیرخانه جشنواره ملی (که چندماه قبل از زمان برگزاری مرحله‌ی نمایشگاهی، جهت دریافت آثار دانشجویان، گروه‌ها و انجمن‌های علمی دانشجویی کل کشور، آغاز به کار می‌نماید) ارسال شود.

 

دبیرخانه جشنواره ملی حرکت، آثار دانشجویان و انجمن‌های علمی را در 10 محور مورد بررسی و داوری قرار می‌دهد. این محورها عبارت‌اند از: 1.انجمن علمی برتر؛ 2.فعالیت خلاقانه؛ 3.نشریه؛ 4. مسابقه؛ 5.محتوای دیجیتال؛ 6.کتاب؛ 7.اختراع؛ 8. کارآفرینی؛ 9. بخش ویژه؛ 10. دانشگاه (عملکرد دانشگاه در حوزه حمایت از انجمن‌های علمی). موارد ذکر شده هرسال با دستورالعمل خاص به دانشگاه‌ها ابلاغ می گردد؛ این دستورالعمل، شامل نحوه‌ و قالب تهیه‌ی گزارش، شیوه ارسال، ظرفیت ارسال آثار برای هریک از حوزه‌‌های دانشگاهی (علوم انسانی، فنی مهندسی، هنر، علوم تجربی و ...) و تبیین بخش ویژه می‌باشد (بخش ویژه در هر دوره از نمایشگاه با ادوار قبل متفاوت است و در جشنواره یازدهم حرکت، محوریت برنامه‌های مرتبط با حفظ محیط زیست انتخاب و اعلام گردید).

 

آیین پایانی جشنواره، همراه با برگزاری بخش نمایشگاهی در دانشگاه میزبان است که در روز سوم نمایشگاه (روز آخر) در مراسم اختتامیه، نتایج رقابت اعلام می‌شود و تندیس جشنواره از سوی مسئولین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به برگزیدگان اهدا می‌گردد. در بخش نمایشگاهی، علاوه بر دانشگاه‌هایی که آثار خود را برای بخش رقابتی جشنواره به دبیرخانه ارسال می‌کنند، بخش بین‌الملل، وزارت‌خانه‌های مختلف و صاحبان صنعت نیز حضور خواهند داشت. تمامی دانشگاه‌های شرکت‌کننده در جشنواره، در بخش نمایشگاهی دارای غرفه‌ خواهند بود (ظرفیت نفرات و ابعاد غرفه در گرو تعداد آثار ارسالی از هر دانشگاه به دبیرخانه‌ی جشنواره می‌باشد) که می‌بایست از آن در جهت نمایش هرچه بهتر دستاوردهای علمی دانشجویان و انجمن‌های علمی دانشجویی خود استفاده نمایند. در بخش نمایشگاهی جشنواره یازدهم حرکت، 106 دانشگاه (با 1355 اثر)، دو وزارت‌خانه و بخش بین‌الملل با حضور 85 نفر از دانشجویان برتر 46 کشور دنیا حضور داشتند.

 

 

ظرفیت‌ها و مزیت‌های حضور در جشنواره

 

در مقام بیان ظرفیت‌های موجود در جشنواره ملی حرکت باید گفت که اولا، قید بزرگترین رویداد علمی دانشجویی کشور به خوبی بیانگر گستره‌ی حضور دانشجویان و کارشناسان دانشگاه‌ها، مدیران و کارشناسان وزارتخانه‌های مختلف و ... می‌باشد که این امر به عنوان بستری مناسب جهت معرفی دانشگاه و ایجاد تصویری متناسب با واقعیت دانشگاه امام صادق علیه‌السلام قابل استفاده است. ثانیاً فرصت تعامل و انتقال تجارب میان دانشجویان و کارشناسان انجمن‌های علمی دانشجویی شرکت‌کنندگان فراهم می‌گردد و از همین رو، دانشجویان تیم اعزامی که کمتر فرصت تبادل ایده با سایر همتایان خود را دارند در بستر حضور در جشنواره توانمندی لازم را جهت تقویت عملکرد دانشجویی در انجمن‌ها و حضور موفق‌تر در ادوار آتی جشنواره را کسب می‌کنند. ثالثاً بخش رقابتی این جشنواره، امکان محک زدن توانمندی‌ها و سنجش عملکرد انجمن‌های علمی و دانشجویان را در سطح ملی فراهم می‌کند و پر واضح است که دانشگاهی با دعوی حرکت به سوی مرجعیت علمی، می‌بایست بتواند در این رقابت حداقلی، درخشش ویژه‌ای داشته باشد.

 

عملکرد دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در مسیر حضور در جشنواره حرکت

 

ما در دانشگاه امام صادق علیه‌السلام، برای اولین بار، جشنواره درون دانشگاهی حرکت را برگزار کردیم؛ البته تا قبل از امسال، انجمن‌های علمی دانشجویی ما هر ساله در بخش رقابتی جشنواره ملی حرکت شرکت داشته‌اند و در برخی ادوار، مقام هم کسب کرده‌اند: انجمن علمی دانشجویی الهیات در دوره‌های دوم و چهارم جشنواره ملی حرکت حائز رتبه برگزیده در محور «انجمن برتر» و در دوره‌ی دهم در همین محور حائز رتبه‌ی «شایسته‌ی تقدیر» گردید. انجمن علوم سیاسی در دوره پنجم این جشنواره، در محور نشریه حائز رتبه «برتر» شد و انجمن علمی مدیریت در دوره‌ی دهم و در محور نشریه‌، «شایسته‌ی تقدیر» شناخته شد.

پس از برگزاری نخستین مرحله‌ی دانشگاهی جشنواره حرکت در دانشگاه در اردیبهشت‌ماه امسال (که عملکرد یک‌ساله و آثار انجمن‌ها دریافت و برای داوری به اساتید محترم ارسال گردید)، موارد برگزیده و شایسته‌ی تقدیر در این مرحله، با توجه به ظرفیت و شیوه‌ی ابلاغی ارسال آثار، به دبیرخانه‌ی جشنواره ملی حرکت ارسال شد. در این گام، 13 اثر از دانشجویان و انجمن‌های علمی دانشجویی در محور‌های انجمن برتر، کتاب، مسابقه، محتوای دیجیتال، نشریه، کار آفرینی و فعالیت خلاقانه به دبیرخانه جشنواره ملی ارسال گردید.

 

غرفه دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در جشنواره یازدهم حرکت

 

غرفه‌ی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در یازدهمین جشنواره ملی با طرحی برگرفته از المان‌های موجود در دانشگاه و برگرفته از ساختمان‌سازی سنتی آن بود. به این شکل که ورودی غرفه در شباهت با ورودی دانشکده‌ها و طرح کلی آن منطبق با اصول زیبایی‌شناختی هنر اسلامی طراحی و اجرا گردید که بنا به اظهار تمامی بازدیدکنندگان از غرفه، محیطی متفاوت و آرامش‌بخش را رقم زده بود. برنامه‌ی اصلی و رویکرد کلی غرفه و تیم اعزامی حول محور شعار «گفتگو، سرچشمه‌ی اندیشه» طرح‌ریزی شده بود که بر اساس آن، بازدیدکنندگان و افراد حاضر در نمایشگاه حول موضوعات علوم انسانی اسلامی، مسائل علوم اجتماعی و مباحث تخصصی رشته‌های دانشگاه به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی با افراد حاضر در غرفه به گفتگو می‌پرداختند. همان‌طور که گفته شد، امسال بخش بین‌الملل بسیار تقویت شده بود و به همین علت حضور بازدیدکنندگان خارجی درغرفه دانشگاه امام صادق علیه‌السلام – که جزو معدود غرفه‌های با امکان تعامل به زبان‌های انگلیسی و عربی بود-  بیشتر از غرفه‌های همجوار (یا به بیان بهتر، در کل نمایشگاه) بود. پذیرایی و بسته‌ی فرهنگی اهدایی به مهمانان شامل شکلات، یک حدیث از ائمه هدی (به عنوان رزق معنوی)، بروشور معرفی دانشگاه و انجمن‌های علمی، کارت پستال مزین به روایتی از امام صادق علیه‌السلام، دفترچه، خودکار مزین به نام دانشگاه امام صادق علیه‌السلام و یک گلدان کوچک گل (با عنایت به رویکرد جشنواره نسبت به مقوله‌ی محیط زیست) بود که از سوی تمامی مهمانان، خصوصاً مهمانان خارجی مورد توجه ویژه قرار گرفت.

 

 

دستاوردهای دانشگاه امام صادق علیه‌السلام و عملکرد برخی از دانشگاه‌های مطرح در یازدهمین جشنواره ملی حرکت

 

از میان آثار ارسالی به دبیرخانه یازدهمین جشنواره ملی حرکت، چهار اثر در اختتامیه‌، موفق به کسب مقام شدند. یک مقام اول در محور مسابقه علمی برای انجمن‌ علمی دانشجویی حقوق، یک مقام دوم در محور نشریه برای انجمن علمی دانشجویی علوم سیاسی و دو مقام شایسته تقدیر در محورهای انجمن برتر و محتوای دیجیتال برای انجمن علمی دانشجویی زبان‌های خارجی؛ کسب این تعداد مقام برای انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه امام صادق در تاریخ شرکت در ادوار مختلف جشنواره بی‌سابقه است.

 

البته یک نگاه به عملکرد سایر دانشگاه‌ها و انجمن‌های علمی آن‌ها نیز در این مقام لازم است:

 • برای مثال دانشگاه تهران با 136 انجمن علمی دانشجویی و چند دوره میزبانی جشنواره ، 14 جایزه (بیشترین تعداد جایزه در میان شرکت‌کنندگان) را از آن خود کرد که شامل 5مقام اول، 5 مقام دوم، 1مقام سوم و 3 مقام شایسته‌تقدیر می‌باشد.
 • دانشگاه خوارزمی با 63 انجمن علمی دانشجویی، برنده‌ی 5 جایزه شامل 3 مقام دوم، 1 مقام سوم و 1 مقام شایسته تقدیر گردید.
 • دانشگاه شهید بهشتی با 38 انجمن علمی دانشجویی، حائز 6 جایزه شامل 1 مقام اول، 1مقام دوم، 1مقام سوم و 3 مقام شایسته تقدیر شناخته شد؛
 • دانشگاه تربیت مدرس با 85 انجمن علمی دانشجویی، 9 جایزه شامل 2 مقام اول، 2 مقام سوم و 5مقام شایسته‌ تقدیر را از آن خود کرد.
 • دانشگاه علامه طباطبایی با 66 انجمن علمی دانشجویی، برنده 4 جایزه شامل 3مقام سوم و 1 مقام شایسته تقدیر شناخته شد.
 • دانشگاه اصفهان به عنوان میزبان، با 49 انجمن علمی دانشجویی، برنده 2 جایزه شامل 1 مقام اول و 1 مقام شایسته‌ تقدیر گردید.
 • دانشگاه رازی کرمانشاه به عنوان میزبان سال قبل، برنده 1 جایزه شایسته تقدیر شناخته شد.

 

نگاه اجمالی به عملکرد چند دانشگاه مطرح ایران در یازدهمین جشنواره حرکت نشان می‌دهد که دانشگاه امام صادق علیه‌السلام با 8 انجمن فعال عملکرد بسیار خوبی داشته است؛ اما در مقام مقایسه، می‌بایست موارد دیگری را هم مدنظر قرار داد که حمایت‌های دانشگاه از انجمن‌ها، رسالت و چشم‌انداز دانشگاه و ظرفیت‌های موجود جهت استفاده‌ انجمن‌های علمی دانشجویی و دانشجویان از مهم‌ترین آن‌هاست. دانشگاهی که بر اساس هدفی مشخص دانشجویان خود را گزینش می‌نماید و نگاه خیلی از افراد در حوزه‌ی علوم انسانی به این دانشگاه است می‌بایست بهتر از آنچه که تا کنون بوده است در زمینه‌ی عملکرد انجمن‌های علمی دانشجویی در سطح ملی بروز و ظهور داشته باشد. با توجه به این که بسیاری از سوالات بازدیدکنندگان مربوط به پردیس خواهران و انجمن‌های علمی دانشجویی مرتبط با ایشان بود، حضور پررنگ‌تر و با برنامه‌ریزی جدی‌تر از سوی مقامات آن پردیس ضروری است.

 

مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 •  
اطلاعیه / مهلت تسویه اقساط معوقه و پرداخت خسارات تا پایان فروردین1398

اداره امور دانشجویی خبر داد؛

اطلاعیه / مهلت تسویه اقساط معوقه و پرداخت خسارات تا پایان فروردین1398

انتشار فراخوان دومین جشنواره درون دانشگاهی حرکت / ویژه دانشجویان و انجمن‌های علمی‌دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام

انتشار فراخوان دومین جشنواره درون دانشگاهی حرکت / ویژه دانشجویان و انجمن‌های علمی‌دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام

جزئیات طرح «راهنمایان صادق» / حضور روحانیون در میان دانشجویان در اقامتگاه‌ها

جزئیات طرح «راهنمایان صادق» / حضور روحانیون در میان دانشجویان در اقامتگاه‌ها

اعلام جزئیات بیمه حوادث گروهی دانشجویان

اطلاعیه/

اعلام جزئیات بیمه حوادث گروهی دانشجویان

برنامه زمانبندی رشته‌ها و سالن‌های ورزشی در سال تحصیلی 98-97 به تصویب رسید

در جلسه مسئولین گروه‌های ورزشی دانشگاه؛

برنامه زمانبندی رشته‌ها و سالن‌های ورزشی در سال تحصیلی 98-97 به تصویب رسید

حجامت بهاری در درمانگاه دانشگاه امام صادق(ع) انجام می‌شود

حجامت بهاری در درمانگاه دانشگاه امام صادق(ع) انجام می‌شود

حجامت بهاری با حضور و تجویز پزشک طب سنتی در درمانگاه دانشگاه امام صادق(ع) انجام می‌شود.

معرفی تشکیلات دبیرخانه جشنواره حرکت +تقویم‌زمانبندی

معرفی تشکیلات دبیرخانه جشنواره حرکت +تقویم‌زمانبندی

پس از برگزاری پرشور نخستین جشنواره درون‌دانشگاهی حرکت، دانشگاه امام صادق علیه‌السلام مصمم است که برای دومین بار این جشنواره را در خردادماه سال 1398 در محل واحد برادران برگزار نماید تا مقدمه‌ای برای حضور پرقدرت در سطح ملی جشنواره باشد.

شیوه نامه تهیه آثار دومین جشنواره درون‌دانشگاهی حرکت

شیوه نامه تهیه آثار دومین جشنواره درون‌دانشگاهی حرکت

شیوه نامه تهیه آثار دومین جشنواره درون‌دانشگاهی حرکت از سوی دبیرخانه این جشنواره منتشر شد.

پرداخت وام خرید کتاب بر مبنای امتیاز دانشجویی

پرداخت وام خرید کتاب بر مبنای امتیاز دانشجویی

اداره امور دانشجویی با صدور اطلاعیه‌ای از پرداخت وام خرید کتاب بر مبنای امتیاز دانشجویی خبر داد.

اطلاعیه / معرفی دانشجویان سیل زده به اداره امور دانشجویی

اطلاعیه / معرفی دانشجویان سیل زده به اداره امور دانشجویی

اداره امور دانشجویی به منظور پیگیری و ارائه تسهیلات به دانشجویان سیل زده از دانشگاه امام صادق(ع) اطلاعیه‌ای منتشر کرد.

افزایش سقف وام شهریه و ضروری دانشجویی برای سال تحصیلی آینده

افزایش سقف وام شهریه و ضروری دانشجویی برای سال تحصیلی آینده

مشاور وزیر و رییس صندوق رفاه دانشجویان از افزایش سقف وام شهریه و ضروری برای سال تحصیلی آینده خبر داد.

مجاز بودن غیبت دانشجویان شهر های سیل زده در روز شنبه 17فروردین/ غیبت روز یکشنبه ۱۸ فروردین بصورت موردی تصمیم‌گیری خواهد شد

مجاز بودن غیبت دانشجویان شهر های سیل زده در روز شنبه 17فروردین/ غیبت روز یکشنبه ۱۸ فروردین بصورت موردی تصمیم‌گیری خواهد شد

غیبت دانشجویانی که یا خود و یا همسرشان ساکن مناطق روستایی و شهری آسیب دیده، نظیر شهرهای آق قلا، گمیشان، پلدختر، مارین و دره شهر هستند در روز شنبه ۱۷ فروردین مجاز خواهد بود.غیبت روز یکشنبه ۱۸ فروردین نیز در موارد خاص و بعلت شدت خسارات وارده با نظر استاد راهنمای دانشجو و تائید دانشکده بصورت موردی تصمیمگیری خواهد شد.

تعطیلی درمانگاه در روز دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری

تعطیلی درمانگاه در روز دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری

درمانگاه دانشگاه در روز دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری مورخ 27 و 28 اسفندماه تعطیل است.

اطلاعیه / مهلت تسویه اقساط معوقه و پرداخت خسارات تا پایان فروردین1398

اطلاعیه / مهلت تسویه اقساط معوقه و پرداخت خسارات تا پایان فروردین1398

اداره امور دانشجویی با صدور اطلاعیه‌ای از مهلت تسویه اقساط معوقه صندوق قرض‌الحسنه دانشگاه و پرداخت خسارات اقامتگاهی تا پایان فروردین1398 خبر داد و خاطر نشان کرد که امکان ورود به «فرایند امتیاز دانشجویی» سال آینده منوط به تسویه این موارد می‌باشد.

تمدید مهلت ثبت‌نام کارگروه کاریابی دانشجویی تا 26 اسفندماه

تمدید مهلت ثبت‌نام کارگروه کاریابی دانشجویی تا 26 اسفندماه

ثبت‌نام کارگروه کاریابی دانشجویی تا بیست و ششم اسفندماه سال جاری تمدید شد.

جزئیات ثبت‌نام بن‌ کتاب دانشجویان در نمایشگاه کتاب سال ۹۸

جزئیات ثبت‌نام بن‌ کتاب دانشجویان در نمایشگاه کتاب سال ۹۸

سخنگوی سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از آغاز ثبت نام دانشجویان و طلاب برای دریافت بن خرید کتاب در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد و گفت: بن خرید کتاب برای دانشجویان و طلاب مبلغ 150 هزار تومان است که از این مقدار سهم مشارکت دانشجویان و طلاب 90 هزار تومان است و 60 هزار تومان را نیز معاونت امور فرهنگی تامین خواهد کرد.

اختتامیه اولین دوره مناظرات انگلیسی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام +عکس

اختتامیه اولین دوره مناظرات انگلیسی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام +عکس

دیروز شنبه ١٨ اسفند ماه اختتامیه اولین دوره مناظرات انگلیسی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام برگزار شد.

محفل بزرگ اُنس با قرآن‌کریم برگزار می‌شود

محفل بزرگ اُنس با قرآن‌کریم برگزار می‌شود

دارالقرآن‌الکریم با همکاری مجتمع آموزشی امام صادق(ع) «محفل بزرگ اُنس با قرآن‌کریم» را برگزار می‌کند.

دوره‌های مدیریت کسب و کار موسوم به MBA و DBA رسمی نیست

دوره‌های مدیریت کسب و کار موسوم به MBA و DBA رسمی نیست

معاون آموزشی وزارت علوم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: دوره‌های آمـوزش عـالی مـدیریت کسب و کار مـوسـوم به MBA و DBA که از سوی مؤسسه‌های آموزش عالی آزاد و برخی دانشگاه‌ها برگزار می‌شـود، غیر رسمی است.

پایان مرحله انتخابی جشنواره سراسری قرآن دانشجویان در دانشگاه امام صادق علیه‌السلام / اعلام نتایج نهایی بخش‌های معارفی و آوایی +امتیاز

پایان مرحله انتخابی جشنواره سراسری قرآن دانشجویان در دانشگاه امام صادق علیه‌السلام / اعلام نتایج نهایی بخش‌های معارفی و آوایی +امتیاز

دارالقرآن الکریم دانشگاه امام صادق(ع)، مرحله دانشگاهی جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان را برگزار کرد.

اعلام زمان برگزاری آزمون بخش‌های آوایی و معارفی سی و چهارمین جشنواره قرآن و عترت

اعلام زمان برگزاری آزمون بخش‌های آوایی و معارفی سی و چهارمین جشنواره قرآن و عترت

دبیرخانه مرکزی جشنواره سراسری قرآن و عترت با اعلام وضعیت ثبت‌نام از برگزاری آزمون بخش‌های آوایی و معارفی سی و چهارمین جشنواره قرآن و عترت در امروز و فردا خبر داد.

برگزاری جلسه اعضای شورای انجمن علمی‌دانشجویی اقتصاد

برگزاری جلسه اعضای شورای انجمن علمی‌دانشجویی اقتصاد

جلسه اعضای شورای انجمن علمی اقتصاد روز سه‌شنبه مورخ ۳۰بهمن۹۷ برگزار شد.

ترجمان؛ نخستین دوره آموزشی تخصصی ترجمه به زبان عربی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام

ترجمان؛ نخستین دوره آموزشی تخصصی ترجمه به زبان عربی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام

انجمن علمی دانشجویی زبان عربی در راستای تقویت مهارت متن‌خوانی و ترجمه متون عربی اقدام به برگزاری دوره ترجمان (اولین دوره آموزش تخصصی ترجمه) می‌نماید.

گزارش تصویری / نشست مناظره «چگونه عدالت‌خواهی کنیم؟»

گزارش تصویری / نشست مناظره «چگونه عدالت‌خواهی کنیم؟»

نخستین جلسه از سلسله جلسات مناظره با موضوع «چگونه عدالت‌خواهی کنیم؟» برگزار گردید.

پیام مسئول دارالقرآن‌الکریم در پی کسب رتبه سوم حفظ 10جزء توسط دانشجوی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم وزارت امور اقتصادی و دارایی کشور

پیام مسئول دارالقرآن‌الکریم در پی کسب رتبه سوم حفظ 10جزء توسط دانشجوی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم وزارت امور اقتصادی و دارایی کشور

مسئول دارالقرآن الکریم دانشگاه در پی شرکت جمعی از نمایندگان این تشکل دانشجویی در سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم وزارت امور اقتصادی و دارایی کشور به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر پیامی صادر کرد.