| پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ الخمیس ۰۹ شعبان ۱۴۴۱ Thursday 02 April 2020
مراسم اختتامیه جشنواره حرکت و ضیافت شام انجمنهای علمی دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد
 • 1398/03/29 10:22
 • 4293

مراسم اختتامیه جشنواره حرکت و ضیافت شام انجمنهای علمی دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد

دومین دوره جشنواره درون دانشگاهی حرکت در دانشگاه امام صادق علیه السلام به کار خود پایان داد. مراسم اختتاحیه دومین دوره جشنواره درون دانشگاهی حرکت با حضور مهندس عسکری مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ، حجت الاسلام والمسلمین دکتر سعدی رییس محترم دانشگاه امام صادق علیه السلام، جمعی از معاونین و مدیران، اساتید و دبیران و اعضاء انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام برگزار شد. در ابتدای مراسم بعد از خیر مقدم گویی قائم مقام معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه (حجت الاسلام والمسلمین دکتر زندیه)، دقایقی را جناب مهندس عسکری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ایراد سخنرانی داشتند.

به گزارش دانشجویی و فرهنگی؛ دومین دوره جشنواره درون دانشگاهی حرکت در دانشگاه امام صادق علیه السلام به کار خود پایان داد.

مراسم اختتاحیه دومین دوره جشنواره درون دانشگاهی حرکت  با حضور مهندس عسکری مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ، حجت الاسلام والمسلمین دکتر سعدی رییس محترم دانشگاه امام صادق علیه السلام، جمعی از معاونین و مدیران، اساتید و دبیران و اعضاء انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام برگزار شد.

در ابتدای مراسم بعد از خیر مقدم گویی قائم مقام معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه (حجت الاسلام والمسلمین دکتر زندیه)، دقایقی را جناب مهندس عسکری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ایراد سخنرانی داشتند.

مهندس عسکری ضمن تشکر و توفیق حضور در دانشگاه امام صادق علیه السلام یاد و خاطره رئیس فقید دانشگاه مرحوم حضرت آیت الله مهدوی کنی رحمه الله عله را گرامی داشتند و به عنوان نماینده ستاد فرهنگی وزارت علوم از اهتمام  رئیس محترم دانشگاه حضرت حجت الاسلام والمسلمین دکتر سعدی، معاونت فرهنگی و دانشجویی حاج آقای مباشری و قائم مقام محترم معاونت دانشجویی و فرهنگی حجت الاسلام زندیه نسبت به فعالیتهای فرهنگی بویژه  اجرای مقدمات برگزاری این رویداد بی نظیر ( جشنواره حرکت) در دانشگاه امام صادق علیه السلام تشکر کردند.

مدیرکل فرهنگی افزود امیدوارم دانشگاه امام صادق علیه السلام که کانون بست معنویت و فرهنگ اهل بیت علیه السلام است، در عصری که ما به شدت نیازمند اندیشه‌های تابناک اهل بیت علیه السلام و مکتب توحیدی تشیع هستیم،  بتواند کمک کار و مشاور خوبی برای دانشگاههای کشورباشد.

وی افزود: آئین نامه انجمنهای علمی دانشجویی در سال 1377 در وزارت فرهنگ و آموزش عالی آن زمان تدوین شده است و برای ابلاغ به دانشگاه‌ها ارسال شده است. در حال حاضر غریب بیست سال از ابلاغ آئین نامه انجمن‌های علمی دانشجویی در دانشگاه‌های کشور گذشته و خداوند متعال توفیق داده که تا کنون بیش از ده دوره جشنواره ملی حرکت برگزار شود و یازدهمین دوره جشنواره بین المللی حرکت به میزبانی دانشگاه اصفهان در سال گذشته برگزار شد. این اتفاق بسیار مبارک و فرخنده‌ای بود چرا که در شرایطی که به واسطه یک‌جانبه گرایی آمریکا و نقض عهد و ایران هراسی که در دنیا دنبال می‌شد، خداوند متعال توفیق داد ما میزبان بیش از 85 نفر از دانشجویان دانشگاه‌های معتبر خارجی باشیم.

مهندس عسکری افزودند بعد از بیست سال که از ابلاغ آئین نامه انجمن‌ها ی علمی گذشته نیاز داشتیم با توجه به اقتضائاتی که نظام جمهوری اسلامی داشت و شیطنت‌هایی که نظام سلطه علیه جمهوری اسلامی ایران دنبال می‌‌کرد در فعالیت‌ها بازنگری کنیم و به دنبال انجمن‌های علمی نسل دو باشیم. ما در حال حاضر بیش از 9000 انجمن علمی دانشجویی در دانشگاه‌های تحت پوشش وزارت علوم تحقیقات و فناوری داریم که در حال فعالیت هستند. انجمن‌های نسل دو، محصول بازنگری در انجمن‌های سنتی هستند. به همان میزانی که دانشگاه‌های نسل جدید که کار آفرین و خلاقیت محور هستند محصول بازنگری در دانشگاه‌های سنتی هستند.

انجمن‌های علمی نسل جدید پروژه محور هستند. کار تیمی را ترویج می‌دهند. از مشارکت بیشتر دانشجویان و استادان تحصیلات تکمیلی استفاده می‌کنند و سعی می‌کنند بر اساس منویات مقام معظم رهبری مد ظله العالی بتوانند مشکلی از مشکلات کشور را رفع کنند. انجمن‌های علمی نسل 2 باید در حل معظلاتی همچون ترافیک ، آلودگی هوا و ... دستیار و کمک کار دولت باشند. لذا معتقدیم یکی از جاهایی که می‌شود در آن خوب کار و مبانیش را تعریف کرد و به کمک دولت آمد، همین انجمن‌های علمی دانشجویی است. آنجایی که نیاز داریم رویه‌ای جدید در مدیریت داشته باشیم مبتنی بر باورهای اعتقادی و اسلامی به نظرم یکی از این جاها که خیلی خوب می‌تواند کمک بکند همین مجموعه فاخر دانشگاه امام صادق علیه السلام و دانشجویان ارزشمند و فرهیخته دانشگاه است.

وی خاطر نشان کرد: مجموعه مدیران خدوم آموزش عالی در دانشگاه‌ها باید به فعالیت‌هایی که می‌تواند ذیل گفتمان انقلاب اسلامی و در راستای تقویت انسجام اجتماعی کشور موثر باشد عنایت داشته باشند. امروز فضایی که در دانشگاه‌های کشور به واسطه مشارکت بیشتر استادان و دانشجویان فراهم شده فضایی مقتنم است که به حمد الله یک همگرایی خیلی خوبی ایجاد کرده و ما می‌بینیم انسجامی که ذیل گفتمان انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها ایجاد شده و تحرکاتی که عزیزان دانشجو دارند به حدی این تحرکات امید آفرین هست که یک موردش را مقام معظم رهبری در دیدار رمضانی فرمودند» آنجایی که می‌روند و می‌توانند  مشکلات یک صنعتی که به واسطه بی‌توجهی دچار وقفه و رکود شده را نجات ببخشند» و به دولت کمک کنند.

در پایان ایشان گفتند: ما در مجموعه فرهنگی وزارت علوم در خدمت دانشجویان دانشگاه امام صادق علیه السلام هستیم. امیدواریم بتوانیم با کمک یکدیگر در تحقق آرمان‌های متعالی انقلاب که شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی برای آن جان خود را نثار کردند تلاش کنیم.  دانشگاه اسلامی دانشگاهی باید باشد که هم به مبانی درسی و هم به تولید و معرفی یک انسان اندیشه ورز جامع کمک بکند. پروژه ای که در معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم دنبال می کنیم پروژه دانشگاه اجتماعی است یا دانشگاه موثر که باز بر می‌گردد به همین اقتضائاتی که در جامعه وجود دارد. دانشگاه اجتماعی دانشگاهی است که نمی‌تواند نسبت به مسائل پیرامونش بی تفاوت باشد، سعی می‌کند به عنوان خرد منفصل جامعه از طریق نهاد سازی، مشکلات را رصد کند و برای آنها تحلیل ارائه بدهد. دانشگاه اجتماعی وجه بارزش زیست دانشجویی است. دانشگاه یک زیست جهان است، یک فضا است، با توسعه یافتگی ارتباط دارد وجه قالب و ممیز دانشجو و زیست دانشجو از آنجایی هست که نگاهی از جنس بلوغ عقلانی و تکامل شخصیتی و فراتر رفتن از ظواهر و کنکاش در لایه‌های مختلف اجتماع در ذهن و ضمیر دانشجو شکل می‌گیرد. و دانشجو به وسیله تمرین و ممارستی که در گروههای دانشجویی و تشکلها‌ی دانشجویی دارد واجد یک حیات سیاسی و اجتماعی و فرهنگی جدید می‌شود و در مسائل و مشکلات کشور ورود پیدا می‌کند. و تحلیل خودش را ارائه می دهد. در سوابق این نشان داده شده که دانشگاه امام صادق علیه السلام خیلی خوب توانسته این مجموعه های دانشجویی را انسجام ببخشد و ما هم به عنوان مجموعه فرهنگی وزارت علوم در خدمت دانشگاه هستیم.

در بخش پایانی مراسم، بعد از اعلام نتایج برگزیدگان دومین جشنواره دانشگاهی حرکت و تقدیر از انجمن‌های علمی دانشجویی، ضیافت شام برقرار بود. این ضیافت در فضایی صمیمی میان اساتید و مسئولین و دانشجویان فعال انجمن‌های علمی دانشجویی برگزار گردید.

 

 

 

 

 

 

مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • گمنام
  پاسخ ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۱:۳۳
  جشنواره حرکت کی شروع شد که حالا اختتامیه اش برگزار بشه؟
  برگزاری منظم جشنواره در سال گذشته انتظار دانشجوها رو بالا برده بود!
  امسال جشنواره حرکت اصلا نمود بیرونی نداشت و اطلاع رسانی قابل توجهی انجام نشد. گویا اداره دانشجویی مجبور به برگزاری جشنواره به هر نحوی بوده و گویا با یکسری محدودیت هایی هم مواجه بوده که امکان برگزاری مناسب جشنواره رو از مسئولین سلب می کرده. حالا با توجه به محدودیت بودجه اداره دانشجویی که تبدیل به پتکی بر سر دانشجویان فعال فرهنگی و دانشجویی شده، برگزاری این جشنواره و چنین اختتامیه ای همراه با ضیافت شام در کنار این نکته که دانشجویان هیچ اطلاعی از برگزاری جشنواره نداشتند، چه ضرورت مالی و صرفه اقتصادی برای اداره دانشجویی پیدا می کنه؟ الله اعلم
  1 + 0 -
 • فهمیده
  پاسخ ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۱:۴۳
  ما افرادی رو در مراسم اختتامیه ملاقات کردیم که حتی یک بار هم از درب ورودی بلوک انجمن های علمی رفت و آمد نداشتند. انگار یک شبه ره صد ساله رو طی کرده و سابقه فعالیت در انجمن علمی دانشکده شون در رزومه شون ثبت شده!
  0 + 1 -
نظر شما
 • 2
 • 0
 • 0
 •  
 •  
اعلام نتایج سومین انتخابات شورای مدیریت انجمن‌های علمی دانشجویی

اعلام نتایج سومین انتخابات شورای مدیریت انجمن‌های علمی دانشجویی

توصیه‌های پیشگیری از ویروس کرونا

اطلاعیه درمانگاه دانشگاه؛

توصیه‌های پیشگیری از ویروس کرونا

نمایندگان دانشجویان ساکن اقامتگاه‌ها مشخص شدند

با اعلام نتایج انتخابات؛

نمایندگان دانشجویان ساکن اقامتگاه‌ها مشخص شدند

برگزاری نوزدهمین جشنواره ملی پایان‌نامه‌های برتر دینی و قرآنی دانشجویان / مهلت ارسال آثار تا یکم اردیبهشت 1399

برگزاری نوزدهمین جشنواره ملی پایان‌نامه‌های برتر دینی و قرآنی دانشجویان / مهلت ارسال آثار تا یکم اردیبهشت 1399

اعلام نتایج سومین انتخابات شورای مدیریت انجمن‌های علمی دانشجویی

اعلام نتایج سومین انتخابات شورای مدیریت انجمن‌های علمی دانشجویی

سومین انتخابات شورای مدیریت انجمن‌های علمی دانشجویی به علت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به صورت الکترونیک برگزار شد.

آغاز ثبت‌نام دوره سه‌ماهه جدید اختصاص پارکینگ برای ساکنین اقامتگاه متأهلی / مهلت نام‌نویسی تا 24 اسفندماه +شیوه‌نامه

آغاز ثبت‌نام دوره سه‌ماهه جدید اختصاص پارکینگ برای ساکنین اقامتگاه متأهلی / مهلت نام‌نویسی تا 24 اسفندماه +شیوه‌نامه

سرپرستی اقامتگاه متأهلی با انتشار شیوه‌نامه اختصاص پارکینگ از آغاز ثبت‌نام برای اختصاص پارکینگ‌های اقامتگاه متأهلی به متقاضیان خبر داد.

برگزاری سومین انتخابات شورای مدیریت انجمن‌های علمی دانشجویی

برگزاری سومین انتخابات شورای مدیریت انجمن‌های علمی دانشجویی

سومین انتخابات شورای مدیریت انجمن‌های علمی دانشجویی به علت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به صورت الکترونیک برگزار می‌شود.

توصیه‌های پیشگیری از ویروس کرونا

توصیه‌های پیشگیری از ویروس کرونا

درمانگاه دانشگاه در اطلاعیه‌ای به توصیه‌هایی جهت پیشگیری از ویروس کرونا پرداخت.

اطلاعیه / برنامه زمانبندی حضور دندانپزشک در درمانگاه دانشگاه

اطلاعیه / برنامه زمانبندی حضور دندانپزشک در درمانگاه دانشگاه

اداره امور دانشجویی از حضور دندانپزشک در درمانگاه دانشگاه خبر داد.

اطلاعیه شماره 2 کمک هزینه سفر زوجین به مشهد مقدس / آخرین مهلت ارائه مدارک تا 5 اسفند

اطلاعیه شماره 2 کمک هزینه سفر زوجین به مشهد مقدس / آخرین مهلت ارائه مدارک تا 5 اسفند

آن دسته از دانشجویان متأهل که تاکنون موفق به دریافت «کمک هزینه ایاب و ذهاب سفر زوجین به مشهد مقدس» نشده‌اند، تا تاریخ 98/12/05 فرصت دارند جهت دریافت هدیه دانشگاه به اداره امور فرهنگی (آقای نصیری) مراجعه نمایند.

آغاز ثبت نام سی‌ و پنجمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور / مهلت نام‌نویسی تا 30 بهمن

آغاز ثبت نام سی‌ و پنجمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور / مهلت نام‌نویسی تا 30 بهمن

دارالقرآن الکریم دانشگاه امام صادق علیه‌السلام از آغاز ثبت‌نام سی‌ و پنجمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور خبر داد.

اطلاعیه وام شهریه نیمسال دوم تحصیلی 99-98 صندوق رفاه دانشجویان / مهلت ثبت درخواست تا نهم اسفندماه

اطلاعیه وام شهریه نیمسال دوم تحصیلی 99-98 صندوق رفاه دانشجویان / مهلت ثبت درخواست تا نهم اسفندماه

اطلاعیه وام شهریه نیمسال دوم تحصیلی 99-98 صندوق رفاه دانشجویان ویژه ورودی‌های 93 تا 98 از سوی اداره امور دانشجویی منتشر شد.

اعلام زمان آزمون درس ورزش1

اعلام زمان آزمون درس ورزش1

دانشجویان محترمی که به هر دلیل در آزمون درس ورزش یک شرکت نکرده یا تمام مراحل آزمون را انجام نداده‌اند، می‌رساند که زمان آزمون روز دوشنبه مورخ ۲۱ بهمن ماه از ساعت ۱۹ تا ۲۱ در مرکز تندرستی و مشاوره ورزشی خواهد بود و این زمان با هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

اعلام اسامی نامزدهای سومین دوره انتخابات شورای مدیریت انجمن‌های علمی دانشجویی

اعلام اسامی نامزدهای سومین دوره انتخابات شورای مدیریت انجمن‌های علمی دانشجویی

اسامی نامزدهای سومین دوره انتخابات شورای مدیریت انجمن‌های علمی دانشجویی اعلام شد.

برگزاری نوزدهمین جشنواره ملی پایان‌نامه‌های برتر دینی و قرآنی دانشجویان / مهلت ارسال آثار تا یکم اردیبهشت 1399

برگزاری نوزدهمین جشنواره ملی پایان‌نامه‌های برتر دینی و قرآنی دانشجویان / مهلت ارسال آثار تا یکم اردیبهشت 1399

نوزدهمین جشنواره ملی پایان‌نامه‌های برتر دینی و قرآنی دانشجویان با هدف ایجاد انگیزه و تشویق دانشجویان نسبت به نقش‌آفرینی در حوزه تحقیقات دینی و قرآنی برگزار می‌گردد.

مروری بر شخصیت شهید محراب آیت‌الله دستغیب

مروری بر شخصیت شهید محراب آیت‌الله دستغیب

20 آذر سالروز شهادت شهید محراب، آیت‌الله عبدالحسین دستغیب است که در سال 1360 هنگام رفتن به نماز جمعه شیراز به شهادت رسید.

ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﺟﺸﻨﻮاره ﻣﻠﯽ ﻧﺸﺮ دانشگاهی برگزار می‌شود

ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﺟﺸﻨﻮاره ﻣﻠﯽ ﻧﺸﺮ دانشگاهی برگزار می‌شود

اﻧﺠﻤﻦ ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ ﻧﺎﺷﺮان ﮐﺘﺎب داﻧﺸﮕﺎﻫﯽ ﻫﻤﺰﻣﺎن ﺑﺎ اراﺋﮥ دﺳﺘﺎوردﻫﺎی ﭘﮋوﻫﺸﯽ داﻧﺸﮕﺎهﻫﺎ و ﻣﺮاﮐﺰ آﻣﻮزﺷﯽ و ﭘﮋوﻫﺸﯽ ﮐﺸﻮر، «ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﺟﺸﻨﻮاره ﻣﻠﯽ ﻧﺸﺮ دانشگاهی» را ﺑﺎ ﺷﻌﺎر «ﮐﺘﺎب، داﻧﺸﮕﺎه، ﺗﻮﺳﻌﻪ» در ﻫﻔﺘﮥ ﭘﮋوﻫﺶ ﻃﯽ روزﻫﺎی 26 ﺗﺎ 29 آذر 1398 در ﻣﮑﺎن داﺋﻤﯽ ﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎهﻫﺎی ﺑﯿﻦاﻟﻤﻠﻠﯽ ﺗﻬﺮان ﺑﺮﮔﺰار ﻣﯽﮐﻨﺪ.

درخشش هاپکیدوکاران دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در مسابقات کشوری با کسب یک مدال طلا و دو نقره

درخشش هاپکیدوکاران دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در مسابقات کشوری با کسب یک مدال طلا و دو نقره

گروه دوک مو هاپکیدو از دانشگاه امام صادق علیه‌السلام زیر نظر استاد نعمتی یک مدال طلا و دو مدال نقره را در قسمت مبارزه مسابقات کشوری کسب کرد.

اولین اردوی زیارتی مشهداردهال به همراه شرکت در مراسم قالیشویان برگزار شد

اولین اردوی زیارتی مشهداردهال به همراه شرکت در مراسم قالیشویان برگزار شد

توسط مجمع کاشان و با همکاری اداره امور فرهنگی، اولین اردوی زیارتی مشهداردهال به همراه شرکت در مراسم قالیشویان در روز جمعه ۱۲ مهرماه برگزار شد.

آیین آغاز سال تحصیلی دانشگاه امام صادق علیه السلام برگزار شد

آیین آغاز سال تحصیلی دانشگاه امام صادق علیه السلام برگزار شد

آیین آغاز سال تحصیلی دانشگاه امام صادق علیه السلام صبح روز گذشته دوشنبه هشتم مهرماه با حضور دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، رئیس و اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشگاه امام صادق علیه‌السلام برگزار شد.

مراسم تودیع و معارفه سرپرست اقامتگاه متأهلی برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه سرپرست اقامتگاه متأهلی برگزار شد

مراسم تودیع آقای یوسف باقری سرپرست اقامتگاه متاهلی و آقای پیمان شاهی از همکاران محترم اقامتگاه متاهلی و معارفه آقای خیر الله سهرابی به عنوان سرپرست جدید اقامتگاه متاهلی با حضور مسئولین معاونت دانشجویی و فرهنگی و خانواده‌‌های ساکن در اقامتگاه متاهلی در محل نمازخانه اقامتگاه متاهلی برگزار شد.

برگزاری ویژه برنامه گرامیداشت روز مباهله

برگزاری ویژه برنامه گرامیداشت روز مباهله

در شب دوشنبه 4 شهریور مصادف با 25 ذی الحجه به مناسبت گرامیداشت روز مباهله و روز خانواده جهت تکریم خانواده های ساکن در اقامتگاه متاهلی مراسمی از سوی معاونت دانشجویی و فرهنگی در مسجد دانشگاه برگزار گردید.

صعود به دومین قله مرتفع کشور توسط گروه کوهنوردی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام

صعود به دومین قله مرتفع کشور توسط گروه کوهنوردی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام

گروه کوهنوردی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام موفق به صعود به دومین قله مرتفع کشور قله 4850 متری علم کوه شد.

اطلاعیه / جذب نیروی امریه سربازی در وزارت ارتباطات

اطلاعیه / جذب نیروی امریه سربازی در وزارت ارتباطات

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در نظر دارد به منظور توسعه منابع انسانی و جذب متخصصان کارآمد، از میان فارغ‌التحصیلان مقطع دکتری و کارشناسی ارشد رشته‌های حقوق، اقتصاد، علوم اجتماعی، مخابرات،‌کامپیوتر، فناوری اطلاعات، امنیت فضای سایبری، مهندسی برق و بیوانفورماتیک در سطح تهران و شهرستان‌ها به صورت بومی جهت امریه خدمت سربازی برای انجام فعالیت های مربوط دعوت به همکاری نماید.