| جمعه ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ الجمعة ۲۹ جمادى الأولى ۱۴۴۱ Friday 24 January 2020
مراسم اختتامیه جشنواره حرکت و ضیافت شام انجمنهای علمی دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد
 • 1398/03/29 10:22
 • 4293

مراسم اختتامیه جشنواره حرکت و ضیافت شام انجمنهای علمی دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد

دومین دوره جشنواره درون دانشگاهی حرکت در دانشگاه امام صادق علیه السلام به کار خود پایان داد. مراسم اختتاحیه دومین دوره جشنواره درون دانشگاهی حرکت با حضور مهندس عسکری مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ، حجت الاسلام والمسلمین دکتر سعدی رییس محترم دانشگاه امام صادق علیه السلام، جمعی از معاونین و مدیران، اساتید و دبیران و اعضاء انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام برگزار شد. در ابتدای مراسم بعد از خیر مقدم گویی قائم مقام معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه (حجت الاسلام والمسلمین دکتر زندیه)، دقایقی را جناب مهندس عسکری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ایراد سخنرانی داشتند.

به گزارش دانشجویی و فرهنگی؛ دومین دوره جشنواره درون دانشگاهی حرکت در دانشگاه امام صادق علیه السلام به کار خود پایان داد.

مراسم اختتاحیه دومین دوره جشنواره درون دانشگاهی حرکت  با حضور مهندس عسکری مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ، حجت الاسلام والمسلمین دکتر سعدی رییس محترم دانشگاه امام صادق علیه السلام، جمعی از معاونین و مدیران، اساتید و دبیران و اعضاء انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام برگزار شد.

در ابتدای مراسم بعد از خیر مقدم گویی قائم مقام معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه (حجت الاسلام والمسلمین دکتر زندیه)، دقایقی را جناب مهندس عسکری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ایراد سخنرانی داشتند.

مهندس عسکری ضمن تشکر و توفیق حضور در دانشگاه امام صادق علیه السلام یاد و خاطره رئیس فقید دانشگاه مرحوم حضرت آیت الله مهدوی کنی رحمه الله عله را گرامی داشتند و به عنوان نماینده ستاد فرهنگی وزارت علوم از اهتمام  رئیس محترم دانشگاه حضرت حجت الاسلام والمسلمین دکتر سعدی، معاونت فرهنگی و دانشجویی حاج آقای مباشری و قائم مقام محترم معاونت دانشجویی و فرهنگی حجت الاسلام زندیه نسبت به فعالیتهای فرهنگی بویژه  اجرای مقدمات برگزاری این رویداد بی نظیر ( جشنواره حرکت) در دانشگاه امام صادق علیه السلام تشکر کردند.

مدیرکل فرهنگی افزود امیدوارم دانشگاه امام صادق علیه السلام که کانون بست معنویت و فرهنگ اهل بیت علیه السلام است، در عصری که ما به شدت نیازمند اندیشه‌های تابناک اهل بیت علیه السلام و مکتب توحیدی تشیع هستیم،  بتواند کمک کار و مشاور خوبی برای دانشگاههای کشورباشد.

وی افزود: آئین نامه انجمنهای علمی دانشجویی در سال 1377 در وزارت فرهنگ و آموزش عالی آن زمان تدوین شده است و برای ابلاغ به دانشگاه‌ها ارسال شده است. در حال حاضر غریب بیست سال از ابلاغ آئین نامه انجمن‌های علمی دانشجویی در دانشگاه‌های کشور گذشته و خداوند متعال توفیق داده که تا کنون بیش از ده دوره جشنواره ملی حرکت برگزار شود و یازدهمین دوره جشنواره بین المللی حرکت به میزبانی دانشگاه اصفهان در سال گذشته برگزار شد. این اتفاق بسیار مبارک و فرخنده‌ای بود چرا که در شرایطی که به واسطه یک‌جانبه گرایی آمریکا و نقض عهد و ایران هراسی که در دنیا دنبال می‌شد، خداوند متعال توفیق داد ما میزبان بیش از 85 نفر از دانشجویان دانشگاه‌های معتبر خارجی باشیم.

مهندس عسکری افزودند بعد از بیست سال که از ابلاغ آئین نامه انجمن‌ها ی علمی گذشته نیاز داشتیم با توجه به اقتضائاتی که نظام جمهوری اسلامی داشت و شیطنت‌هایی که نظام سلطه علیه جمهوری اسلامی ایران دنبال می‌‌کرد در فعالیت‌ها بازنگری کنیم و به دنبال انجمن‌های علمی نسل دو باشیم. ما در حال حاضر بیش از 9000 انجمن علمی دانشجویی در دانشگاه‌های تحت پوشش وزارت علوم تحقیقات و فناوری داریم که در حال فعالیت هستند. انجمن‌های نسل دو، محصول بازنگری در انجمن‌های سنتی هستند. به همان میزانی که دانشگاه‌های نسل جدید که کار آفرین و خلاقیت محور هستند محصول بازنگری در دانشگاه‌های سنتی هستند.

انجمن‌های علمی نسل جدید پروژه محور هستند. کار تیمی را ترویج می‌دهند. از مشارکت بیشتر دانشجویان و استادان تحصیلات تکمیلی استفاده می‌کنند و سعی می‌کنند بر اساس منویات مقام معظم رهبری مد ظله العالی بتوانند مشکلی از مشکلات کشور را رفع کنند. انجمن‌های علمی نسل 2 باید در حل معظلاتی همچون ترافیک ، آلودگی هوا و ... دستیار و کمک کار دولت باشند. لذا معتقدیم یکی از جاهایی که می‌شود در آن خوب کار و مبانیش را تعریف کرد و به کمک دولت آمد، همین انجمن‌های علمی دانشجویی است. آنجایی که نیاز داریم رویه‌ای جدید در مدیریت داشته باشیم مبتنی بر باورهای اعتقادی و اسلامی به نظرم یکی از این جاها که خیلی خوب می‌تواند کمک بکند همین مجموعه فاخر دانشگاه امام صادق علیه السلام و دانشجویان ارزشمند و فرهیخته دانشگاه است.

وی خاطر نشان کرد: مجموعه مدیران خدوم آموزش عالی در دانشگاه‌ها باید به فعالیت‌هایی که می‌تواند ذیل گفتمان انقلاب اسلامی و در راستای تقویت انسجام اجتماعی کشور موثر باشد عنایت داشته باشند. امروز فضایی که در دانشگاه‌های کشور به واسطه مشارکت بیشتر استادان و دانشجویان فراهم شده فضایی مقتنم است که به حمد الله یک همگرایی خیلی خوبی ایجاد کرده و ما می‌بینیم انسجامی که ذیل گفتمان انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها ایجاد شده و تحرکاتی که عزیزان دانشجو دارند به حدی این تحرکات امید آفرین هست که یک موردش را مقام معظم رهبری در دیدار رمضانی فرمودند» آنجایی که می‌روند و می‌توانند  مشکلات یک صنعتی که به واسطه بی‌توجهی دچار وقفه و رکود شده را نجات ببخشند» و به دولت کمک کنند.

در پایان ایشان گفتند: ما در مجموعه فرهنگی وزارت علوم در خدمت دانشجویان دانشگاه امام صادق علیه السلام هستیم. امیدواریم بتوانیم با کمک یکدیگر در تحقق آرمان‌های متعالی انقلاب که شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی برای آن جان خود را نثار کردند تلاش کنیم.  دانشگاه اسلامی دانشگاهی باید باشد که هم به مبانی درسی و هم به تولید و معرفی یک انسان اندیشه ورز جامع کمک بکند. پروژه ای که در معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم دنبال می کنیم پروژه دانشگاه اجتماعی است یا دانشگاه موثر که باز بر می‌گردد به همین اقتضائاتی که در جامعه وجود دارد. دانشگاه اجتماعی دانشگاهی است که نمی‌تواند نسبت به مسائل پیرامونش بی تفاوت باشد، سعی می‌کند به عنوان خرد منفصل جامعه از طریق نهاد سازی، مشکلات را رصد کند و برای آنها تحلیل ارائه بدهد. دانشگاه اجتماعی وجه بارزش زیست دانشجویی است. دانشگاه یک زیست جهان است، یک فضا است، با توسعه یافتگی ارتباط دارد وجه قالب و ممیز دانشجو و زیست دانشجو از آنجایی هست که نگاهی از جنس بلوغ عقلانی و تکامل شخصیتی و فراتر رفتن از ظواهر و کنکاش در لایه‌های مختلف اجتماع در ذهن و ضمیر دانشجو شکل می‌گیرد. و دانشجو به وسیله تمرین و ممارستی که در گروههای دانشجویی و تشکلها‌ی دانشجویی دارد واجد یک حیات سیاسی و اجتماعی و فرهنگی جدید می‌شود و در مسائل و مشکلات کشور ورود پیدا می‌کند. و تحلیل خودش را ارائه می دهد. در سوابق این نشان داده شده که دانشگاه امام صادق علیه السلام خیلی خوب توانسته این مجموعه های دانشجویی را انسجام ببخشد و ما هم به عنوان مجموعه فرهنگی وزارت علوم در خدمت دانشگاه هستیم.

در بخش پایانی مراسم، بعد از اعلام نتایج برگزیدگان دومین جشنواره دانشگاهی حرکت و تقدیر از انجمن‌های علمی دانشجویی، ضیافت شام برقرار بود. این ضیافت در فضایی صمیمی میان اساتید و مسئولین و دانشجویان فعال انجمن‌های علمی دانشجویی برگزار گردید.

 

 

 

 

 

 

مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • گمنام
  پاسخ ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۱:۳۳
  جشنواره حرکت کی شروع شد که حالا اختتامیه اش برگزار بشه؟
  برگزاری منظم جشنواره در سال گذشته انتظار دانشجوها رو بالا برده بود!
  امسال جشنواره حرکت اصلا نمود بیرونی نداشت و اطلاع رسانی قابل توجهی انجام نشد. گویا اداره دانشجویی مجبور به برگزاری جشنواره به هر نحوی بوده و گویا با یکسری محدودیت هایی هم مواجه بوده که امکان برگزاری مناسب جشنواره رو از مسئولین سلب می کرده. حالا با توجه به محدودیت بودجه اداره دانشجویی که تبدیل به پتکی بر سر دانشجویان فعال فرهنگی و دانشجویی شده، برگزاری این جشنواره و چنین اختتامیه ای همراه با ضیافت شام در کنار این نکته که دانشجویان هیچ اطلاعی از برگزاری جشنواره نداشتند، چه ضرورت مالی و صرفه اقتصادی برای اداره دانشجویی پیدا می کنه؟ الله اعلم
  1 + 0 -
 • فهمیده
  پاسخ ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۱:۴۳
  ما افرادی رو در مراسم اختتامیه ملاقات کردیم که حتی یک بار هم از درب ورودی بلوک انجمن های علمی رفت و آمد نداشتند. انگار یک شبه ره صد ساله رو طی کرده و سابقه فعالیت در انجمن علمی دانشکده شون در رزومه شون ثبت شده!
  0 + 1 -
نظر شما
 • 2
 • 0
 • 0
 •  
 •  
برگزاری سومین دوره انتخابات شورای مدیریت انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام

برگزاری سومین دوره انتخابات شورای مدیریت انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام

نمایندگان دانشجویان ساکن اقامتگاه‌ها مشخص شدند

با اعلام نتایج انتخابات؛

نمایندگان دانشجویان ساکن اقامتگاه‌ها مشخص شدند

اطلاعیه اداره امور دانشجویی درخصوص لباس‌های جامانده در اتوشویی

اطلاعیه اداره امور دانشجویی درخصوص لباس‌های جامانده در اتوشویی

ممنوعیت اسکان افرادی غیر از ساکنین اتاق‌ها

اطلاعیه مهم سرپرستی اقامتگاه؛

ممنوعیت اسکان افرادی غیر از ساکنین اتاق‌ها

اعلام نتایج اسکان اقامتگاه متأهلی برای واگذاری در نیمه دوم اسفند 1398

اعلام نتایج اسکان اقامتگاه متأهلی برای واگذاری در نیمه دوم اسفند 1398

نتایج اسکان اقامتگاه متأهلی برای واگذاری در نیمه دوم اسفندماه از سوی سرپرستی این اقامتگاه اعلام شد.

پیام تسلیت معاونت دانشجویی و فرهنگی به مناسبت درگذشت محمدمهدی احمدی

پیام تسلیت معاونت دانشجویی و فرهنگی به مناسبت درگذشت محمدمهدی احمدی

معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در پی درگذشت دانشجوی رشته الهیات، معارف اسلامی و ارشاد ورودی95 جناب آقای محمدمهدی احمدی پیام تسلیتی صادر کرد.

نسشت صمیمی رئیس دانشگاه با دانشجویان دکتری

نسشت صمیمی رئیس دانشگاه با دانشجویان دکتری

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر سعدی، رئیس دانشگاه امام صادق علیه‌السلام پنجشنبه شب گذشته مورخ 98/10/26 بصورت سرزده از اقامتگاه‌ دانشجویان دکتری دانشگاه بازدید و با دانشجویان دکتری دانشگاه دیداری صمیمانه داشت.

برگزاری سومین دوره انتخابات شورای مدیریت انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام

برگزاری سومین دوره انتخابات شورای مدیریت انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام

سومین دوره انتخابات شورای مدیریت انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام برگزار می‌شود.

نمایندگان دانشجویان ساکن اقامتگاه‌ها مشخص شدند

نمایندگان دانشجویان ساکن اقامتگاه‌ها مشخص شدند

نتایج تفصیلی آرای انتخابات نمایندگان بلوک‌ها به تفکیک بلوک‌های اقامتگاه شماره یک و اقامتگاه شماره دو (بلوک 9 سابق) منتشر شد.

نام‌گذاری ساختمان اداره کل دانشجویی و فرهنگی دانشگاه به نام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

نام‌گذاری ساختمان اداره کل دانشجویی و فرهنگی دانشگاه به نام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

عصر دیروز و همزمان با شام غریبان شهدای مقاومت، با حضور رئیس و مسئولان دانشگاه امام صادق علیه السلام ساختمان اداره کل دانشجویی و فرهنگی این دانشگاه به نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شد.

پیام تسلیت معاونت دانشجویی و فرهنگی به مناسبت درگذشت سجاد رحیمی

پیام تسلیت معاونت دانشجویی و فرهنگی به مناسبت درگذشت سجاد رحیمی

معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در پی درگذشت دانشجوی رشته معارف اسلامی و حقوق ورودی98 جناب آقای سجاد رحیمی پیام تسلیتی صادر کرد.

آغاز ثبت‌نام انتخابات نمایندگان دانشجویان ورودی98 ساکن اقامتگاه‌ها / مهلت نام‌نویسی تا 13دی

آغاز ثبت‌نام انتخابات نمایندگان دانشجویان ورودی98 ساکن اقامتگاه‌ها / مهلت نام‌نویسی تا 13دی

اداره امور دانشجویی با صدور اطلاعیه‌ای از آغاز ثبت‌نام انتخابات نمایندگان دانشجویان ورودی98 ساکن اقامتگاه‌ها خبر داد.

اطلاعیه/ افتتاح حساب و تکمیل پرونده در بانک قرض الحسنه مهر ایران برای متقاضیان تأیید شده از سوی صندوق رفاه

اطلاعیه/ افتتاح حساب و تکمیل پرونده در بانک قرض الحسنه مهر ایران برای متقاضیان تأیید شده از سوی صندوق رفاه

اداره امور دانشجویی در خصوص افتتاح حساب و تکمیل پرونده در بانک قرض الحسنه مهر ایران برای متقاضیان تأیید شده از سوی صندوق رفاه اطلاعیه‌ای منتشر نمود.

آخرین مهلت تشکیل پرونده و درخواست وام صندوق رفاه

آخرین مهلت تشکیل پرونده و درخواست وام صندوق رفاه

اداره امور دانشجویی در اطلاعیه شماره 4 از تمدید مهلت تشکیل پرونده و درخواست وام صندوق رفاه خبر داد.

مروری بر شخصیت شهید محراب آیت‌الله دستغیب

مروری بر شخصیت شهید محراب آیت‌الله دستغیب

20 آذر سالروز شهادت شهید محراب، آیت‌الله عبدالحسین دستغیب است که در سال 1360 هنگام رفتن به نماز جمعه شیراز به شهادت رسید.

ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﺟﺸﻨﻮاره ﻣﻠﯽ ﻧﺸﺮ دانشگاهی برگزار می‌شود

ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﺟﺸﻨﻮاره ﻣﻠﯽ ﻧﺸﺮ دانشگاهی برگزار می‌شود

اﻧﺠﻤﻦ ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ ﻧﺎﺷﺮان ﮐﺘﺎب داﻧﺸﮕﺎﻫﯽ ﻫﻤﺰﻣﺎن ﺑﺎ اراﺋﮥ دﺳﺘﺎوردﻫﺎی ﭘﮋوﻫﺸﯽ داﻧﺸﮕﺎهﻫﺎ و ﻣﺮاﮐﺰ آﻣﻮزﺷﯽ و ﭘﮋوﻫﺸﯽ ﮐﺸﻮر، «ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﺟﺸﻨﻮاره ﻣﻠﯽ ﻧﺸﺮ دانشگاهی» را ﺑﺎ ﺷﻌﺎر «ﮐﺘﺎب، داﻧﺸﮕﺎه، ﺗﻮﺳﻌﻪ» در ﻫﻔﺘﮥ ﭘﮋوﻫﺶ ﻃﯽ روزﻫﺎی 26 ﺗﺎ 29 آذر 1398 در ﻣﮑﺎن داﺋﻤﯽ ﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎهﻫﺎی ﺑﯿﻦاﻟﻤﻠﻠﯽ ﺗﻬﺮان ﺑﺮﮔﺰار ﻣﯽﮐﻨﺪ.

درخشش هاپکیدوکاران دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در مسابقات کشوری با کسب یک مدال طلا و دو نقره

درخشش هاپکیدوکاران دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در مسابقات کشوری با کسب یک مدال طلا و دو نقره

گروه دوک مو هاپکیدو از دانشگاه امام صادق علیه‌السلام زیر نظر استاد نعمتی یک مدال طلا و دو مدال نقره را در قسمت مبارزه مسابقات کشوری کسب کرد.

اولین اردوی زیارتی مشهداردهال به همراه شرکت در مراسم قالیشویان برگزار شد

اولین اردوی زیارتی مشهداردهال به همراه شرکت در مراسم قالیشویان برگزار شد

توسط مجمع کاشان و با همکاری اداره امور فرهنگی، اولین اردوی زیارتی مشهداردهال به همراه شرکت در مراسم قالیشویان در روز جمعه ۱۲ مهرماه برگزار شد.

آیین آغاز سال تحصیلی دانشگاه امام صادق علیه السلام برگزار شد

آیین آغاز سال تحصیلی دانشگاه امام صادق علیه السلام برگزار شد

آیین آغاز سال تحصیلی دانشگاه امام صادق علیه السلام صبح روز گذشته دوشنبه هشتم مهرماه با حضور دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، رئیس و اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشگاه امام صادق علیه‌السلام برگزار شد.

مراسم تودیع و معارفه سرپرست اقامتگاه متأهلی برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه سرپرست اقامتگاه متأهلی برگزار شد

مراسم تودیع آقای یوسف باقری سرپرست اقامتگاه متاهلی و آقای پیمان شاهی از همکاران محترم اقامتگاه متاهلی و معارفه آقای خیر الله سهرابی به عنوان سرپرست جدید اقامتگاه متاهلی با حضور مسئولین معاونت دانشجویی و فرهنگی و خانواده‌‌های ساکن در اقامتگاه متاهلی در محل نمازخانه اقامتگاه متاهلی برگزار شد.

برگزاری ویژه برنامه گرامیداشت روز مباهله

برگزاری ویژه برنامه گرامیداشت روز مباهله

در شب دوشنبه 4 شهریور مصادف با 25 ذی الحجه به مناسبت گرامیداشت روز مباهله و روز خانواده جهت تکریم خانواده های ساکن در اقامتگاه متاهلی مراسمی از سوی معاونت دانشجویی و فرهنگی در مسجد دانشگاه برگزار گردید.

صعود به دومین قله مرتفع کشور توسط گروه کوهنوردی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام

صعود به دومین قله مرتفع کشور توسط گروه کوهنوردی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام

گروه کوهنوردی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام موفق به صعود به دومین قله مرتفع کشور قله 4850 متری علم کوه شد.

اطلاعیه / جذب نیروی امریه سربازی در وزارت ارتباطات

اطلاعیه / جذب نیروی امریه سربازی در وزارت ارتباطات

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در نظر دارد به منظور توسعه منابع انسانی و جذب متخصصان کارآمد، از میان فارغ‌التحصیلان مقطع دکتری و کارشناسی ارشد رشته‌های حقوق، اقتصاد، علوم اجتماعی، مخابرات،‌کامپیوتر، فناوری اطلاعات، امنیت فضای سایبری، مهندسی برق و بیوانفورماتیک در سطح تهران و شهرستان‌ها به صورت بومی جهت امریه خدمت سربازی برای انجام فعالیت های مربوط دعوت به همکاری نماید.

برگزیدگان هجدهمین جشنواره ملی پایان نامه های برتر دانشجویان مشخص شدند

برگزیدگان هجدهمین جشنواره ملی پایان نامه های برتر دانشجویان مشخص شدند

اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، اسامی یازده برگزیده هجدهمین جشنواره ملی پایان نامه های برتر دانشجویان کشور را اعلام کرد